В Неділю 5-ту після Пасхи митрополит Олександр звершив Літургію у Спасо-Преображенському соборі

14 травня, у Неділю п’яту після Пасхи та день пам’яті священномученика Макарія Київського (+1497), митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі м. Києва.

П’яту неділю Пасхи називають неділею про Самарянку – від Євангельського читання цього дня. Євангеліст Іоан розповідає зустріч Спасителя із самаритянською жінкою біля колодязя Якова. Ця чудова історія показує, як блага звістка Господа звернена до людей усіх народів. Настає час, каже Ісус Христос, коли істиннне поклоніння Небесному Отцю буде відбуватися не на якомусь особливому святому місці, а у Дусі та істині.

Високопреосвященнішому владиці співслужили клірики собору та Переяславсько-Вишневської єпархії.

За богослужінням пролунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

Наприкінці архіпастир привітав усіх з днем пам'яті священномученика Макарія, а жінок – ще й з Днем матері.