Голова Місії “Рукописна і стародрукована спадщина Київської Церкви: архіви, бібліотеки і музеї” із робочою поїздкою відвідав бібліотеки Британії та Ірландії

З 1 до 12 липня очільник Місії “Рукописна і стародрукована спадщина Київської Церкви: архіви, бібліотеки і музеї” Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України диякон Станіслав Волощенко  перебував із робочим візитом у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, а також у Республіці Ірландії.

Метою візиту було ознайомлення із фондовою, науковою, експозиційною діяльністю, а також кодикологічне дослідження кириличної спадщини британських та ірландських наукових бібліотек (British Library, Bodleian Library, National Library of Ireland, Trinity College Library, Chester Beatty Library, ) і музеїв (British Museum, Victoria and Albert Museum, National Portrait Gallery, The National Gallery, National Museum of Ireland, National Gallery of Ireland).

Під час поїздки диякон Станіслав Волощенко подарував примірник каталогу “Волощенко, Станіслав. (2017). Колекція митрополита Володимира (Сабодана): рукописи, стародруки і рідкісні видання. Київ.”, виданого із благословення Високопреосвященого митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, до фондів Бодлеянської бібліотеки Оксфордського університету. Опрацював кириличні примірники Львівських, Острозьких і Київських видавництв XVI–XVII ст., зокрема львівського Апостола Івана Федоровича 1574 р. та Острозької Біблії 1581 р. Особливий дослідницький інтерес привернули кириличні рукописні книги із колекції Бібліотеки Честера Бітті у м. Дубліні (Республіка Ірландія), зокрема Євангеліє першої половини XVII ст., яке було створене та побутувало на сучасних теренах України. Виявлений та опрацьований книгознавчий матеріял буде втілено у наукових публікаціях і доповідях на конференціях.

Голова Місії “Рукописна і стародрукована спадщина Київської Церкви: архіви, бібліотеки і музеї” із робочою поїздкою відвідав наукові бібліотеки Британії та Ірландії