У кафедральному соборі піднесли молитви за приснопоминаємого Митрополита Володимира та полеглих українських захисників

1 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці за новоюліанським календарем, у Спасо-Преображенському соборі міста Києва собором духівництва Переясласько-Вишневської єпархії була відправлена Божественна літургія.

Цього дня також відзначається День захисників і захисниць України. За відправою були піднесені сугубі молитви за тих, хто нині боронить Україну, та за упокоєння в обителях з праведними усіх військових, що споконвіку боронили Українську землю, а особливо в останні роки, захищаючи матір-Україну від російського агресора.

Свято Покрови Божої Матері є особливим для громади Спасо-Преображенського собору і пов'язане воно з особистістю Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана; +2014). Напередодні свята Покрови у 2010 році Владика Володимир освятив собор на запрошення Голови Парафіяльної ради Ігоря Лисова, а у 2012 році освятив накупольний хрест дзвіниці Спасо-Преображенського собору, що ознаменувало завершення її будівництва. Нині у дзвіниці діє меморіальний Музей Митрополита Володимира, а біля входу встановлено пам’ятник Архіпастирю.

Саме біля цього пам'ятника після завершення Літургії священнослужителі та миряни помолилися за упокій Владики Володимира.

В Спасо-Преображенському соборі піднесли заупокійні молитви за приснопоминаємого Блаженнішого Митрополита Володимира та полеглих українських захисників