На свято Похвали Пресвятої Богородиці митрополит Олександр висвятив нового клірика

На свято Похвали Пресвятої Богородиці митрополит Олександр висвятив нового клірика

У суботу п’ятого тижня Великого посту православні християни з особливою шаною прославляють Пресвяту Богородицю. День цей за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж Суботи Акафіста. Це пов’язано з тим, що на утрені, яка відправляється напередодні, урочисто читається акафіст Божій Матері.

19 квітня, напередодні свята, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр очолив утреню з читанням акафіста Богоматері у Спасо-Преображенському соборі м. Києва. 20 квітня архіпастир звершив у соборі Божественну літургію та читання акафіста. Високопреосвященнішому владиці співслужили клірики єпархії.

За богослужінням митрополит Олександр висвятив на священника диякона Іоана Угрина.

Були піднесені молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини, загиблих мирних жителів і закатованих ворогом земляків.

***

Традиція святкування Суботи Акафіста встановлена ​​в IX столітті за порятунок Константинополя Пресвятою Богородицею  під час нападу перських і скіфських військ. У ніч навали люди зібралися в храмі й молили Пресвяту Богородицю про захист. Раптово почалася буря: кораблі нападників були потоплені, вороги бігли. Спів Акафіста Похвали Пресвятої Богородиці вперше відбувся вночі у Влахернському храмі після чудесного порятунку міста. На спомин чуда позбавлення від ворогів, Православна Церква встановила свято Похвали Пресвятої Богородиці.

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!