На Свято-Михайлівській парафії у Світильні відправлені перші богослужіння

У селі Світильня відправлені перші богослужіння після приєднання Свято-Михайлівської парафії до Православної Церкви України

Давньоруське городище у селі Світильня, Київської області - унікальна пам'ятка історії та археології. Це наша культурна спадщина, яка збереглася майже в первозданному вигляді. Можливо, світильняни не до кінця усвідомляюють цінність і значимість цього історичного місця, яке колись оберігало їх предків. Але дуже мріють відбудувати храм, який був зруйнований безбожною радянською владою у середині ХХ століття.  За переказами, він був побудований у 1860 році і стояв саме на цьому місці, де зараз закладений фундамент і зведені стіни майбутнього храму, а поряд – буде маленька дерев’яна капличка. В 1988 році у селі був побудований невеликий храм на кладовищі. Він був названий так само, як і старовинний дерев'яний козацький храм – на честь святого Архистратига Михаїла.

Старожили сіл Світильня, Кулаженці та Гребельки пам’ятають Другу Світову. Через 80 років, у березні 2022 року, ці села пережили окупацію і відчули на собі, що таке «руський мір», який освяченою зброєю перетворив їхні домівки в руїни, але не зруйнував їхньої віри в Перемогу і в Україну. 27 квітня цього року у селі Світильня відбулися збори громади цих трьох сіл, на яких парафіяни винесли одностайне рішення за приєднання їхного храму до  Православної Церкви України. Вже наступного дня, на свято Входу Господнього в Єрусалим, в Світильні відбулася перша парафіяльна подія – спільна молитва та освячення вербової лози. А за тиждень, на свято Воскресіння Христового – освячення великодніх кошиків. Ці радісні події віряни відзначили дуже урочисто, прикрасивши унікальну «перлину» свого села композиціями з квітів та наповнивши людським теплом і світлом своїх душ!

Після приєднання до Переяславсько-Вишневської єпархії, парафією Архистратига Михаїла тимчасово опікується священник з сусіднього села Русанів – отець Іоан, якого мешканці громади також запросили і на поминальний день.

Нехай святий архангел Михаїл, покровитель українського війська та української держави, і покровитель цього світлого місця і трудолюбивих дружних людей, допоможе здійснити їхню мрію!

Храму на честь святого Архистратига Михаїла у селі Світильня – бути!

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!