У неділю жінок-мироносиць митрополит Олександр відправив Літургію у Спасо-Преображенському соборі

У неділю жінок-мироносиць митрополит Олександр відправив Літургію у Спасо-Преображенському соборі

19 травня, у Неділю третю після Пасхи - жінок-мироносиць, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі м. Києва.

Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та єпархії.

За богослужінням були піднесені молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини та мирних жителів.

Під час відправи архіпастир звершив священницьку та дияконську хіротонії.

Наприкінці богослужіння владика привітав парафіянок зі святом жінок-християнок, а висвячених кліриків  – з прийняттям сану.

Напередодні митрополит Олександр відправив всеношну у Спасо-Преображенському соборі.

Неділя святих Жон-мироносиць – перехідне свято у православному календарі, яке припадає на неділю через два тижні після Пасхи. У цей день Церква згадує учениць та учеників, які зберегли вірність своєму Господу та Учителю Ісусу Христу — у той час, коли Його найближчі учні-апостоли розбіглися й переховувалися з остраху перед тими, хто розіп’яв Христа. Тими, хто залишилися поруч зі Спасителем в часи Його хресних страждань та смерті, були Діва Марія та декілька святих жон-мироносиць: Марія Магдалина, Марія Клеопова, Саломія, Іоанна, Марфа, Марія, Сусанна та інші, а також два заможних чоловіки — праведні Іосиф Аримафейський та Никодим, які були таємними учнями Христа. Жони-мироносиці отримали таку назву тому, що принесли до гробу Господнього миро для помазання пречистого тіла Його, показали свою велику любов до Господа, були свідками смерті Христа Спасителя й проповідницями Його воскресіння.

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!