На свято Трійці керуючий єпархію освятив церкву в селі Мотижин

На свято Трійці керуючий єпархію освятив церкву в селі Мотижин

23 червня, у день свята Пресвятої Трійці - П’ятидесятниці, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр відвідав парафію святого Георгія Переможця у селі Мотижин Бучанського району Київської області.

У 1822 році мотижинці збудували дерев'яну церкву в ім’я святого Георгія, яку зруйнували в 1920-х роках. Церковна громада була відроджена у 1994 році. Перший час богослужіння відправлялися у пристосованому під храм приміщенні, допоки у 2010-х роках не звели типову церкву. 14 травня 2022 року громада відповідно до поданого прохання була прийнята до складу Переяславсько-Вишневської єпархії.

Митрополит Олександр звершив освячення храму, а потому очолив в ньому Божественну літургію.

Йому співслужили: настоятель ієромонах Іларій Богуцький, клірики єпархії, серед яких протодиякон Андрій Кузнєцов, прийнятий з юрисдикції Української Православної Церкви.

За відправою пролунали молитовні прохання за воїнів, владу і народ України, за спокій душ полеглих оборонців Батьківщини, мирних жителів та закатованих під час російської окупації мотижинців.

На П’ятидесятницю згадується зішестя Святого Духа на апостолів через десять днів після Вознесіння Спасителя, тобто на 50-й день після Воскресіння Христового. День зішестя Святого Духа вважають Днем народження християнської Церкви. Отримавши дар Святого Духа, апостоли почали відкрито і безбоязно різними мовами проповідувати те, про що раніше переповідали лише таємно – про воскресіння Христове. Про це розповідає книга Діянь Апостольських.

Наприкінці Літургії митрополит Олександр привітав настоятеля отця Іларія  та парафіян зі святом Трійці та подією освячення храма. Активу громади владика вручив ордени від Блаженнішого Митрополита Епіфанія та благословенні грамоти Переяславсько-Вишневської єпархії.

Після відправи було відслужено вечірню, за якою читалися коліноприклонні молитви, складені святителем Василем Великим у IV столітті.

Наприкінці богослужіння митрополит Олександр освятив поклінний хрест в пам'ять загиблих мотижинців та освятив принесені парафіянами зелені букети.

На Трійцю прийнято прикрашати храми та помешкання травою, квітами й гілками дерев. Так святкувала П’ятидесятницю Церква Старозавітна. Новозавітна також зберегла цей звичай, надавши йому нового значення: молода зелень і квіти символізують Церкву Христову та вказують на оновлення людей Святим Духом.

***

Напередодні ввечері митрополит Олександр очолив святкову всеношну у Спасо-Преображенському соборі міста Києва.