У 10-ту річницю упокоєння Митрополита Володимира Сабодана у Спасо-Преображенському соборі м. Києва звершили заупокійне богослужіння

У 10-ту річницю упокоєння Митрополита Володимира Сабодана у Спасо-Преображенському соборі м. Києва звершили заупокійне богослужіння

5 липня 2014 року відійшов до Господа Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан). Він 22 роки ніс послух Предстоятеля Української Православної Церкви, поклавши своє життя на вівтар служіння Богові, ближньому й Україні. Громада Спасо-Преображенського собору м. Києва завжди Владику Володимира в молитвах, а особливо в пам’ятні дні. Його Блаженство неодноразово відвідував собор, який, зокрема, освятив у 2010 році; у 2012 році Архіпастир освятив соборну дзвіницю, де нині діє його меморальний музей.

У 10-ту річницю упокоєння вікопомного Предстоятеля Української Церкви до Спасо-Преображенського кафедрального собору Переяславсько-Вишневської єпархії завітав Блаженніший Митрополит Епіфаній, який очолив Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили: Екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл, митрополити Вінницький і Барський Симеон, Луцький і Волинський Михаїл, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, який є духівником Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Волоимира, єрархи ПЦУ, клірики собору, Переяславсько-Вишневської та Київської єпархій, запрошене духівництво.

За Літургією були піднесені заупокійні молитви за Митрополита Володимира, полеглих захисників України та загиблих мирних жителів.

Під час служби були використані богослужбові речі Митрополита Володимира, зокрема, владика-екзарх служив в облаченні, митрополит Олександр – митрі, а іподиякони Митрополита Епіфанія служили з предносним хрестом та прямокирієм спочилого Предстоятеля.

Після відправи Блаженніший Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом настанови, у якому відзначив внесок Митрополита Володимира у розбудову єдиної Української Церкви, яка нині постала і це Православна Церква України.

Митрополит Олександр висловив вдячність Блаженнішому Митрополиту Епіфанію за молитви та пам'ять про Блаженнішого Митрополита Володимира, зазначивши, його головною чеснотою була людяність, яка виражалася в любові до людей і до Бога.

Постійний член Священного Синоду ПЦУ митрополит Симеон коротко окреслив життєві віхи Владики Володимира, зауваживши, що він був унікальною людиною, бо поєднав в собі адміністратора, богослова і молитовника, що є вкрай рідкісним явищем серед єрархів.

Ктитор Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов зазначив, що Митрополит Володимир був визначною людиною, завдяки якому постав Спасо-Преображенський собор і Православна Церква України.

На згадку про спільну молитву митрополит Олександр подарував Блаженнішому Митрополиту Епіфанію кіот з частками мощів 11 святих Української землі.

Після Божественної літургії перед пам’ятником Митрополиту Володимиру була відправлена заупокійна літія. Потому Митрополит Епіфаній з гостями відвідав музей приснопоминаємого Предстоятеля Української Церкви. Серед експонатів – антимінс Спасо-Преображенського собору, підписаний Владикою Володимиром у 2013 році.

ФОТОАЛЬБОМ >>>

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!