В кінці 1930-х ні в Лукашах, ні в навколишніх селах не було діючих церков. Лише в Брагинцях (Бригинці) за 17 км, навпростець, від Лукашів служив ієромонах Меркурій (Матвієнко; +1956), колишній насельник Києво-Печерської Лаври. Туди з Лукашів і навколишніх сіл люди ходили, щоб задовільнити свої духовні потреби.
8 травня парафіяни Архангело-Михайлівського храму села Лукаші на чолі з настоятелем протоієреєм Павлом Лисенком здійснили паломництво на Чернігівщину - відвідали Свято-Вознесенську церкву в с. Нова Басань і місце духовних подвигів преподобного Меркурія Бригинецького - Свято-Троїцьку церкву в с. Брагинці.
Паломників з радістю зустрів місцевий священик протоієрей Андрій Мисаковець, який розповів історію села та про життя і подвиги преподобного Меркурія Бригинецького.
Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Читайте нас у Facebook!