Керуючий єпархією прочитав третю частину Великого покаянного канону на Успенській парафії с. Морозівка

Керуючий єпархією прочитав третю частину Великого покаянного канону на Успенській парафії с. Морозівка

4 березня, у третій день Великого посту, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр відвідав Свято-Успенську парафію села Морозівка на Київщині, де звершив Велике повечір’я з читанням третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

Його Високопреосвященству співслужив настоятель парафії ієромонах Олексій Мацюра та клірики Переяславсько-Вишневської єпархії.

Морозівка – старовинне село, що було засноване близько 1500 року, і на сьогодні є найбільшим в районі. У 2000-х роках зусиллями сільської громади тут була зведена мурована церква на честь Успіння Пресвятої Богородиці, яку освятили 2010 року.  На початку 2019 року парафія перейшла до Православної Церкви України, але за кілька місяців її частина на чолі з настоятелем повернулася до Української Православної Церкви (у єдності з Московським Патріархатом). Відтоді парафія Православної Церкви України молилася простонеба поруч із храмом, а нині молиться у приватному будинку, в той час як місцевий храм, збудований коштом жителів села, від односельчан і віруючих охороняється найнятою охоронною фірмою.

***

Цього ж дня митрополит Олександр прочитав третю частину Великого покаянного канону у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Києва.

 

Успенська парафія у Морозівці:

Спасо-Преображенський кафедральний собор: