Предстоятель ПЦУ обговорив з представниками регіонів питання реєстрації парафій та єпархій

19 березня у приміщенні Київської православної богословської академії, що на территорії Михайлівського Золотоверхого монастиря (вул. Трьохсвятительска, 8) відбулася зустріч Предстоятеля Православної Церкви України з представниками єпархій, задля розгляду питань стосовно юридичної реєстрації статутної документації парафій та єпархій.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній дав старт дискусії, під час якої єпископат, представники єпархій і юристи обговорили актуальну ситуацію в регіонах та процес приєднання релігійних громад до Української Православної Церкви.

На зібранні, в якому взяли участь п’ятдесят представників тридцяти чотирьох єпархій, обговорювалися нагальні юридичні питання функціонування єпархій. Від Переяславсько-Вишневської єпархії участь взяли секретар єпархіального управління протоієрей Ростислав Воробій та юрист Валентин Волинець.

У заході також взяв участь Іван Папаяні – начальник відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури.

Учасники довідалися про ключові норми українського законодавства у релігійній сфері та поділитися досвідом вирішення юридичних питань. Серед найважливіших питань було обговорення проекту статуту, розробленого юридичним відділом Київської Митрополії для парафій Православної Церкви України.

За результатами зустрічі було ухвалено рішення звернутися до Митрополита Епіфанія з проханням благословити створення робочої комісії, завданням якої має стати затвердження остаточного варіанту статуту.

За матеріалами Офіційного сайту ПЦУ