У неділю Всіх святих у єпархії відправлено богослужіння за Пасхальним чином

У неділю Всіх святих у єпархії відправлено богослужіння за Пасхальним чином

14 червня, у першу неділю після П’ятидесятниці - неділю Всіх святих, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив богослужіння за Пасхальним чином у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Таке рішення прийнято з огляду на послаблення карантину і можливість і бажання розділити спільно Пасхальну радість у храмі, чого віряни були позбавлені в час календарного святкування Світлого Христового Воскресіння.

Високопреосвященнішому владиці співслужили клирики собору та Переяславсько-Вишневської єпархії.

За богослужінням були піднесені молитви за мир в Україні та за українських воїнів, за припинення згубної пошесті, а також здоров’я хворих, лікарів та всіх, хто у час цього випробування жертовно служить ближнім.

***

Неділя Всіх святих відзначається через тиждень після святкування сходження Святого Духа на П’ятидесятницю, – це є свято Церкви Божої. Цього дня згадуються всі святі – як той плід, який Церква приносить Богові у відповідь на дарування Святого Духа. Як у Новому Завіті, так і в православній літургії “святими” називаються всі християни – а не тільки канонізовані святі. Це не означає, що всі є досконалими, бо й канонізовані святі не є безгрішними, але означає покликання усіх християн до вірності Богові. Святий – той, хто належить Богові.