Митрополит Олександр відвідав презентацію документального фільму «Український Ліван»

22 серпня, на запрошення Надзвичайного і Повноважного посла України в Лівані Ігоря Осташа, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр відвідав презентацію фільму «Український Ліван».

Захід відбувся у кінотеатрі «Жовтень» та зібрав разом тих, кому небайдужі взаємини двох країн. Пан Посол доклав зусиль до створення стрічки у якості автора сценарію. До того ж він сприяв знімальним роботам, що проводились на території Лівану.

Це історичний документальний фільм, який розповідає про майже 2000-літню взаємодію двох країн – України та Лівану. Вони далекі територіально, проте близькі духом. На думку автора сценарію Ігоря Осташа, фільм є потужним дипломатичним інструментом, який допоможе людям стати ближчими один до одного.

***

Нагадаємо, що співробітництво Переяславсько-Вишневської єпархії та Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира з паном Ігорем Осташем та Амбасадою з метою зміцнення та розширення духовних зв’язків між Україною та Ліваном тривають вже не перший рік. Так  2018 року, за ініціативою Ігоря Івановича та з благословення митрополита Олександра духовенство Спасо-Преображенського собору звершило Пасхальну літургію українською мовою для української громади у соборному храмі монастиря Ель Нуріє, що у 60 кілометрах від Бейруту. Того ж року Музей та собор відвідав хор св. Антонія з ліванського міста Дума разом із настоятелем місцевого монастиря Успіння Богородиці архімандритом Антонієм.