На Різдво Богородиці керуючий єпархією очолив богослужіння у Спасо-Преображенському соборі

21 вересня, у день двонадесятого свята Різдва Пресвятої Богородиці, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Києва. Його Високопреосвященству співслужило духовенство Переяславсько-Вишневської єпархії.

Діва Марія народилася від літніх батьків Йоакима та Анни, які довго не мали дітей. Народження Богородиці стало благословінням для них та усього людства, оскільки ця подія ознаменувала початок спасіння людського роду. Тому це свято є одним з найважливіших, до того ж з нього розпочинається новий цикл святкувань літургійного року.

За відправою були піднесені молитви за мир в Україні, за українських воїнів, за припинення згубної пошесті, а також здоров’я хворих, лікарів та всіх, хто у час цього випробування жертовно служить ближнім.

Наприкінці богослужіння архіпастир привітав усіх зі святом:

«Кожному з нас Господь уготовив свій шлях, свою місію, яку ми маємо нести в цьому світі. Місія Пресвятої Богородиці була в тому, щоби через Її народження та через Її життя від Неї народився Спаситель кожного з нас. Радіємо сьогодні радістю Йоакима та Анни і радіємо тому, що Господь виконує свої обітниці: початок нашого спасіння покладено – прийшла до цього світу Та, Яка стала Вмістилищем Невмістимого і Яка народила Христа Спасителя».