Митрополит Олександр відправив вечірню з чином прощення

14 березня, у Прощену неділю, за давньою церковною традицією, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр у співслужінні духовенства Переяславсько-Вишневської єпархії відслужив вечірню у Спасо-Преобреженському кафедральному соборі м. Києва.

Наприкінці богослужіння архіпастир звершив молитвослів'я перед початком Святої Чотиридесятниці.

Чин прощення бере свій початок зі святоотецької традиції, яка існувала в Палестині та Єгипті. Напередодні Великого посту монахи розходилися по пустелі на сорок днів. Для деяких з них перебування в пустелі, через неймовірну складність природних умов ставало останнім випробуванням на землі. Тому перед розлукою ченці просили один в одного пробачення за всі образи, неначе перед смертю. І, звісно, самі від усього серця прощали інших. Кожний розумів, що ця зустріч може бути останньою. З часом ця традиція перейшла у богослужіння всіх Церков.

Митрополит Олександр відправив вечірню з чином прощення