Митрополит Олександр очолив богослужіння Неділі Православ’я у кафедральному соборі

21 березня, в першу неділю Великого посту, коли Церква відзначає Торжество Православ’я, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр очолив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Києва.

Йому співслужили: єпископ Шепетівський Адріан, духівництво храму та Переяславсько-Вишневської єпархії.

З нагоди свята до собору було привезено ікони зі Святої Гори Афон. З благословення митрополита Олександра образи привіз Євген Навара, засновник Благодійного Фонду “Україна – Афон”. Це є списки найбільш відомих чудотворних ікон Божої Матері, до яких приїжджають тисячі паломників. Ікони, написані на Святій Горі та привезені в Україну, вже побували у приблизно п’яти сотнях храмів та лікарень в Україні, а також у прифронтовій зоні на сході нашої держави. Багато людей отримували зцілення і допомогу у складних життєвих ситуаціях після молитви перед ними. Образи пробудуть в храмі два тижні, до неділі Хрестопоклонної включно.

Після відправи було відслужено молебень Торжества Православ’я. Цей чин встановлено на спомин відновлення шанування ікон у Візантії за імператриці Феодори на церковному соборі 863 року.

Зазначимо, що цього дня виповнилося вісім років митрополичому хору Спасо-Преображенського собору під управлінням диякона Олександра Тарасенка.