Вхід Господній до Єрусалиму: керуючий єпархією очолив богослужіння у кафедральному соборі

У неділю, 25 квітня, на свято Входу Господнього до Єрусалиму, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та єпархії.

За Літургією були піднесені молитви за мир в Україні, за українських воїнів, за припинення згубної пошесті, а також здоров’я хворих, лікарів та всіх, хто у час цього випробування жертовно служить ближнім. Також були піднесені молитви за ліквідаторів, які відійшли у вічність та усіх, хто залишив цей світ внаслідок катастрофи та спричинених нею хвороб.

Вхід Господній в Єрусалим є однією з головних подій останніх днів земного життя Господа нашого Ісуса Христа. За євангельським переданням, після того, як Ісус Христос воскресив з мертвих Лазаря, Він урочисто в’їхав на віслюкові в Єрусалим. Люди, вшановуючи Спасителя, встеляли Йому дорогу своїм одягом, а також вітали пальмовим гіллям. Урочистий вхід до Святого граду перед святом Пасхи передував Його Страстям і став втіленням старозавітних пророцтв.

Це свято називають ще Неділею Ваій (гілок), Квітконосною неділею, а також Вербною неділею — від звичаю освячувати в цей день вербові гілки. Ці зеленіючі гілки прообразують знамення перемоги над смертю і Воскресіння Ісуса Христа.

Наприкінці богослужіння владика Олександр освятив принесені віруючими зелені гілки.

Напередодні ввечері архіпастир очолив у соборі святкову всеношну.