АФОН. Розпочалося паломництво вірян Переяславсько-Вишневської єпархії на чолі з митрополитом Олександром

АФОН. Розпочалося паломництво вірян Переяславсько-Вишневської єпархії на чолі з митрополитом Олександром

4 листопада, з благословіння Блаженнішого Митрополита Епіфанія, розпочалася паломницька поїздка на Святу Гору Афон вірян Переяславсько-Вишневської єпархії на чолі з митрополитом Переяславським і Вишневським Олександром.

5 листопада, в перший день подорожі, українські паломники відвідали обитель Ксенофонт, де помолилися за богослужінням та мали зустріч з настоятелем архімандритом Олексієм Мадзірісом. Під час теплої розмови отець-ігумен побажав миру Україні та кріпості Православній Церкві Україні, щоби вона служила на благо та спасіння народу Божого.

На молитовну згадку про зустріч митрополит Олександр подарував отцю-ігумену образ святителя Луки Кримського з часткою його чесних мощів та презентував факсимільне видання Мазепинського Євангелія, здійсненого за участі Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.

Для Православної Церкви України обитель Ксенофонт має особливе значення, оскільки саме тут був майстерно написаний Томос про автокефалію Православної Церкви України. Окрім цього, громада Спасо-Преображенського кафедрального собору Переяславсько-Вишневської єпархії молиться перед іконою святого Георгія, яка, як і Томос, була написана насельником обителі монахом Лукою.