ХУТІР ЯСНИЙ. У монастирі святителя Нектарія відзначили престольне свято

ХУТІР ЯСНИЙ. У монастирі святителя Нектарія відзначили престольне свято

22 листопада, у день пам’яті святителя Нектарія Егінського, монастир Переяславсько-Вишневської єпархії, що присвячено саме цьому святому, відзначив престольне свято.

У Греції, де жив святитель Нектарій Егінський, сьогодні немає храму або каплиці, де не було б ікони або фотографії цього святого. Серед сучасних грецьких святих він – найвідоміший і найулюбленіший. Маленький острів Егіна, де жив угодник Божий, розташований в Егейському морі недалеко від Афін. Духовним центром острова є монастир Святителя Нектарія, де покояться його чесні мощі. Безліч людей їдуть сюди в гості до святителя Нектарія – хтось з проханнями, а хтось із вдячністю. Святий часто являється людям, які ніколи раніше про нього не чули - зцілює і втішає, дає поради. «Для святого Нектарія немає нічого невиліковного», - кажуть місцеві жителі.

Божественну літургію у день свята у теплій Спасо-Преображенській церкві обителі очолив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, якому співслужили: єпископ Запорізький і Мелітопольский Фотій, братія обителі та духовенство єпархії.

За богослужінням митрополит Олександр звершив дияконську хіротонію – новорукопокладений отець Павел нестиме своє служіння в одній з парафії єпархії.

Після традиційного славлення святителю Нектарію Егінському владика Олександр привітав присутніх з престольним святом монастиря.

***

Обитель святителя Нектарія розташована в лісовій зоні при в'їзді в селище Хутір Ясний, в кількох кілометрах від Києва. Вона заснована рішенням Священного Синоду ПЦУ 27 липня 2019 року. 2020 року збудували дерев'яну монастирську церкву в ім’я святого Нектарія: 18 червня митрополит Переяславський і Вишневський Олександр освятив наріжний камінь у фундамент храму, 21 липня ним же були освячені купол та накупольний хрест. 20 серпня, в день селищного свята Хутору Ясного, відбулося освячення Свято-Нектарівської церкви, яке очолив Предстоятель ПЦУ Блаженніший Митрополит Епіфаній у співслужінні собору ієрархів Православної Церкви України.