У неділю Жінок-мироносиць  митрополит Олександр відправив Літургію у монастирі святителя Нектарія Егінського

У неділю Жінок-мироносиць  митрополит Олександр відправив Літургію у монастирі святителя Нектарія Егінського

8 травня, у Неділю третю після Пасхи - Жінок-мироносиць та пам’ять апостола Марка, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському храмі монастиря святителя Нектарія Егінського у Хуторі Ясному.

За богослужінням владика Олександр підніс молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

Нагадаємо, що 8 травня, в День пам’яті та примирення, митрополит Олександр благословив духівництву Переяславсько-Вишневської єпархії та закликав небайдужих співвітчизників помолитися за загиблими українцями у Другій світовій війні та сучасній російсько-українській війні, а також за утвердження миру в нашій Державі.

Під час відправи архіпастир висвятив на священика клірика єпархії диякона Віталія Богуцького.

Наприкінці богослужіння владика привітав парафіянок зі святом жінок-християнок, а отця Віталія - з прийняттям священничого сану.

Неділя святих Жон-мироносиць – перехідне свято у православному календарі, яке припадає на неділю через два тижні після Пасхи. У цей день Церква згадує учениць та учеників, які зберегли вірність своєму Господу та Учителю Ісусу Христу — у той час, коли Його найближчі учні-апостоли розбіглися й переховувалися з остраху перед тими, хто розіп’яв Христа. Тими, хто залишилися поруч зі Спасителем в часи Його хресних страждань та смерті, були Діва Марія та декілька святих жон-мироносиць: Марія Магдалина, Марія Клеопова, Саломія, Іоанна, Марфа, Марія, Сусанна та інші, а також два заможних чоловіки — праведні Іосиф Аримафейський та Никодим, які були таємними учнями Христа. Жони-мироносиці отримали таку назву тому, що принесли до гробу Господнього миро для помазання пречистого тіла Його, показали свою велику любов до Господа, були свідками смерті Христа Спасителя й проповідницями Його воскресіння.

 

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!