СВЯТА НЕДІЛЯ: На Трійцю керуючий єпархією звершив Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі

СВЯТА НЕДІЛЯ: На Трійцю керуючий єпархією звершив Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі

12 червня, на свято Трійці - П’ятидесятниці, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр очолив служіння Божественної літургії та всеношної напередодні у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Києва.

На П’ятидесятницю згадується зішестя Святого Духа на апостолів через десять днів після Вознесіння Спасителя, тобто на 50-й день після Воскресіння Христового. День зішестя Святого Духа вважається Днем народження християнської Церкви. Отримавши дар Святого Духа, апостоли почали відкрито та безбоязно різними мовами проповідувати те, про що раніше переповідали лише таємно – про воскресіння Христове. Про це розповідає книга Діянь Апостольських.

Високопреосвященнішому владиці співслужило духовенство Переяславсько-Вишневської єпархії та гості парафії у священному сані.

За богослужінням пролунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

Одразу після Літургії було відслужено вечірню, за якою прочитали коліноприклонні молитви, складені святителем Василієм Великим у IV столітті.

Наприкінці богослужіння митрополит Олександр освятив зелені букети та привітав паству зі святом П’ятидесятниці.

На Трійцю прийнято прикрашати храми та помешкання травою, квітами й гілками дерев. Так святкувала П’ятидесятницю Церква Старозавітна. Новозавітна також зберегла цей звичай, надавши йому нового значення: молода зелень і квіти символізують Церкву Христову та вказують на оновлення людей Святим Духом.

 

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!