На церковному екологічному саміті в Стамбулі клірик єпархії проект з відродження Почайни

Клірик єпархії бере участь у церковному екологічному саміті в Стамбулі

1-3червня, у Стамбулі пройшов ІІІ екологічний саміт Халкі, організований Константинопольським Патріархатом за участі Свято-Володимирської православної богословської семінарії в Нью-Йорку та семінарії Святого Хреста в Бостоні. У робочій зустрічі взяли участь представники Православних Церков Греції, Александрії, Кіпру, Грузії, Румунії, Болгарії, Америки, Фінляндії, Естонії, УПЦ в Канаді, Коптської Церкви. Православну Церкву України на саміті представляють ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін і клірик Преображенського собору м. Києва та викладач Київської православної богословської академії протоієрей Андрій Дудченко.

У вітальному слові Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій, який з 1989 року є світовим православним лідером в екологічних ініціативах, наголосив на важливості екологічного мислення та дбайливого ставлення до творіння, адже ми, християни, є відповідальними за захист нашої планети. Серед інших екологічних аспектів життя, таких як зниження споживання, застосування відновлюваних ресурсів і переробки, Патріарх Варфоломій виділив християнську культуру посту. Щоби навчитися відповідальному ставленню до Богом створеного світу, нам потрібно уважно читати “книгу творіння” – природу – та дослухатися до того, про що свідчить нам літургія. Патріарх побажав учасникам робочого саміту спільно знаходити нові і життєво важливі шляхи, які допоможуть навернути серця та розум на шлях дбайливого ставлення до матеріального світу, дарованого нам Творцем.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія та митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра протоієрей Андрій Дудченко розповів про деякі екологічні ініціативи Православної Церкви України, зокрема, про громадський рух з відновлення річки Почайни та історичного місця хрещення Київської Русі, що підтримує Переяславсько-Вишневська єпархія ПЦУ. Тиждень тому на ймовірному місці хрещення киян, в історичному гирлі Почайни, на розкопках Поштової площі, ініціативна група встановила православний хрест, який освятив владика Олександр.