На свято Хрестовоздвиження митрополит Олександр відправив Літургію у монастирі святого Нектарія

27 вересня Православна Церква відзначає одне з дванадцяти головних  свят – Воздвиження Хреста Господнього.

В цей день митрополит Переяславcький і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у монастирі святителя Нектарія Егінського у Хуторі Ясному.

За богослужінням пролунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини та мирних жителів.

Напередодні ввечері керуючий єпархією відправив святкову всеношну із Чином Воздвиження у Спасо-Преображенському соборі, за якою з вівтаря було винесено хрест із часточкою Животворчого древа Хреста Господнього для молитовного поклоніння вірян.

Починаючи з V-го століття відомо про церемонію підняття Хреста для огляду усіма вірянами – чин Воздвиження – як частину святкування. Він відправляється наприкінці всеношної після винесення Хреста. Єпископ схиляється із Хрестом до землі, а потім повільно підіймає його високо вгору, і потім осіняє Хрестом – і так робиться на чотири сторони світу.