Митрополит Олександр взяв участь у зустрічі Митрополита Епіфанія з делегацією Єпископської конференції Бельгії РКЦ

Митрополит Олександр взяв участь у зустрічі Митрополита Епіфанія з делегацією Єпископської конференції Бельгії РКЦ

22 лютого Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зустрівся у своїй резиденції – Митрополичому домі на території Михайлівського Золотоверхого монастиря з делегацією Єпископської конференції Бельгії Римсько-Католицької Церкви.

На зустріч до Предстоятеля Православної Церкви України, у якій також взяв участь заступник голови Синодальної комісії ПЦУ з міжхристиянських відносин митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, завітали: єпископ-помічник Брюсселю Жан Кокерольс, єпископ Генту Лоде Вангеке, єпископ Брюгге Лоде Артс, єпископ Антверпена Йоган Боні. Їх супроводжували апостольський адміністратор Паризької єпархії УГКЦ єпископ Гліб Лончина, керівник єпископського бюро пані Сеголен Миколенко і єпископський вікарій УГКЦ у Бельгії протоієрей Іван Данчевський.

На початку зустрічі гості зазначили, що головною метою їхнього візиту є братерська близькість до Церкви і народу України.

Протягом спілкування сторони обговорили триваючий повномасштабний російський напад на Україну, в результаті якого загинули і продовжують гинути чимало наших мирних мешканців і військовослужбовців, а також різнобічну підтримку українських біженців у Бельгії, досвід служіння військових капеланів в Україні та Бельгії і роль РПЦ у цій війні.

В контексті останнього Митрополит Епіфаній зазначив, що Московський патріархат в особі її очільників та спікерів повністю підтримує злочинну російську агресію проти України.

«Окрім того, що Кирил Гундяєв є одним з творців згубної ідеології «русского міра», він також створив таку систему, що РПЦ фактично стала департаментом у справах релігій російської держави», – зокрема, сказав Предстоятель ПЦУ.

На завершення зустрічі Блаженніший владика подякував гостям за візит і сприяння та попросив молитися за Україну. «У цей непростий час випробувань ми просимо усіх християн світу про підтримку. Держава просить про військову допомогу, а ми – про молитву, бо це наша зброя проти зла», – зауважив Митрополит Епіфаній.

Перед зустріччю митрополит Олександр ознайомив гостей із Михайлівським собором - головним храмом Православної Церкви України.

  

За матеріалами Пресслужба Київської Митрополії ПЦУ

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!