АФОН. Митрополит Олександр звершив Божественну літургію у монастирі Ксенофонт

АФОН. Митрополит Олександр відправив Божественну літургію у монастирі Ксенофонт

19 березня, перебуваючи на святій горі Афон, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у монастирі Ксенофонт.

Йому співслужили: братія обителі та паломники Переяславсько-Вишневської і Київської єпархій у священному сані. 

За богослужінням були піднесені молитви за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини та мирних жителів.

Після відправи прочани з України помолилися перед святинями обителі Ксенофонт. Серед них - дві чудотворні ікони Божої Матері та святого великомученика Георгія, правиця великомучениці Марини, глава мученика Трифона, частини мощів мучениці Параскеви, безсрібників Косьми та Даміана. Паломники подякували  святогірцям за гостинність та можливість спільної молитви. 

Для Православної Церкви України обитель Ксенофонт має особливе значення, оскільки саме тут був майстерно написаний Томос про автокефалію Православної Церкви України. Окрім цього, громада Спасо-Преображенського кафедрального собору Переяславсько-Вишневської єпархії молиться перед іконою великомученка Георгія, яка, як і Томос, була написана насельником обителі монахом Лукою.

  

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!