Група паломників Переяславсько-Вишневської єпархії вклонилася святиням афонських монастирів

Група паломників Переяславсько-Вишневської єпархії вклонилася святиням Афону

З 2 по 9 червня, з благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія та митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, група паломників Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України на чолі з кліриком Преображенського собору м. Києва протоієреєм Валерієм Жигуцем здійснила подорож на Святу Гору Афон.

В перший день поїздки паломники відвідали скит святої Анни та піднялися вершину гори, де прочитали акафіст біля храму Преображення Господнього та помолилися за Україну та її народ.

6 червня, на свято Вознесіння Господнього, отець Валерій звершив Божественну літургію у храмі скиту Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Під час паломництва гості з України відвідали скит святителя Іоанна Златоуста, де мали зустріч з архімандритом Гавриїлом, монастир Дохіар, де була піднесена молитва перед чудотворним образом «Скоропослушниця». Також помолилися у скитах святої Анни та святого Павла, монастирі святого Дионісія.

Звідси група прибула до обителі Ксенофонт, де українських паломників зустрів архімандрит Олексій (Мадзіріс). Під час теплої розмови отець-ігумен побажав миру Україні та кріпості Православній Церкві Україні, щоби вона служила на благо та спасіння народу Божого. Отець Олексій зазначив, що Святіший Патріарх Варфоломій є святою людиною, й вчинив мудро, допомігши подоланню розколу в Українському православ’ї. В свою чергу протоієрей Валерій подякував ігумену монастиря Ксенофонт за теплий прийом, братнє спілкування та підтримку Української Церкви. На молитовну згадку про зустріч отець Валерій презентував отцю Олексію примірник україномовного служебника, виданого Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира з благословення митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра у 2018 році.

Впродовж перебування на Афоні паломники зустрілися з ієромонахом-іконописцем Лукою, котрий виконав художнє каліграфичне оформлення Томосу про автокефалію Православної Церкви України.

Група паломників Переяславсько-Вишневської єпархії вклонилася святиням Афону