ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА. Митрополит Олександр взяв участь у святковому богослужінні в давній церкві у Текучій

ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА. Митрополит Олександр взяв участь у святковому богослужінні в давній церкві у Текучій

24 червня, в день Святого Духа та свято Різдва пророка Іоана Предтечі, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр на запрошення митрополита Галицького Андрія відвідав Івано-Франківську єпархію.

Архіпастирі звершили Божественну літургію в храмі Пресвятої Трійці села Текуча Косівського району. Владикам співслужили: єпископ Коломийський Павло, настоятель храму протоієрей Микола Миклащук, клірик Переяславсько-Вишневської єпархії протоієрей Валерій Жигуц, місцеве та запрошене духівництво.

Церква в Текучій існує вже понад 300 років. Вперше про храм згадується в Катедратику Львівської єпархії 1680 року. У 1720 році була зведена коштом громади нова трибанна церква. Нинішній дерев’яний побудували в 1831 році. Біля церкви розташована дерев’яна дзвіниця 1878 року.

Перед початком відправи архіпастирі освятили ікони для престолу та жертовника.

Наприкінці богослужіння пролунали вітання з нагоди 90-річчя настоятеля отця Миколая. Вітаючи ювіляра, митрополит Олександр подарував йому Богослужбове Євангеліє апракос

Після водосвятного молебню була відслужена заупокійна літія на могилі воїна Василя Палагнюка, який загинув у травні ц.р.

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!