ПРИКАРПАТТЯ. Митрополит Олександр взяв участь у вшануванні Манявської ікони Божої Матері

ПРИКАРПАТТЯ. Митрополит Олександр взяв участь у вшануванні Манявської ікони Божої Матері

25 червня, у день вшанування Манявської ікони Божої Матері "Ізбавительниця" (1788), митрополит Переяславський і Вишневський Олександр співслужив Блаженнішому Митрополиту Епіфанію та собору єпископату в Хрестовоздвиженському Манявському монастирі, що розташований біля села Манява Богородчанського району, Івано-Франківської області.

***

Манявський чоловічий монастир заснований преподобним Іовом Княгиницьким (Манявським) у 1608 році. У 1676 році обитель була вщент зруйнована під час польсько-турецької війни. Його відновлення тривало упродовж десятьох років, а з 1700 року починається ще один нелегкий період у житті скиту. Фактично він залишається єдиним православним монастирем на Західній Україні до 1785 року, коли, за розпорядженням австрійського імператора Франца-Йосифа ΙΙ, був офіційно закритий. Після значних реставраційних робіт у 1998 році тут знову залунала молитва — через понад 200 років. Його насельниками були такі видатні історичні постаті, як преподобний Іоан Вишенський та архімандрит Захарія Копистенський. Тут похований гетьман України Іван Виговський.

Чудотворна Манявська ікона Божої Матері, писана на Афоні у 1788 році, була передана на Кавказ як благословення Ново-Афонському монастиреві в Грузії. У 1930-ті роки, позначені гоніннями, постало питання про необхідність рятувати образ Богородиці. Ігумен обителі доручив ікону одному з ченців, який заприсягнувся зберегти святиню. На схилі років чернець уже збирався доручити святиню турботам свого наступника, але уві сні з’явилась йому Божа Матір та звеліла передати ікону до Українського Афону - так з давніх-давен називали Манявський Хресто-Воздвиженський монастир. У 2003 році хранитель ікони передав образ до недавно відбудованого храму Воздвиження Чесного Хреста Манявської обителі. 2022 року Синод ПЦУ благословив загальноцерковне шанування Манявської чудотворної ікони.

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!