Митрополит Олександр взяв участь у відзначенні престольного свята Михайлівського Золотоверхого собору

21 листопада, у день пам’яті святого Архістратига Михаїла, Православна Церква України відзначає престольне свято кафедрального храму - Свято-Михайлівського Золотоверхого собору.

Божественну літургію очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Його Блаженству співслужили: екзарх Вселенського Патріарха єпископ Команський Михаїл, митрополити Чернівецький і Буковинський Даниїл, Переяславський і Вишневський Олександр, ієрархи ПЦУ, братія монастиря та запрошене духовенство.

Наприкінці відправи Його Блаженство  привітав усіх з храмовим святом кафедрального собору Православної Церкви України.

«Найперше вітаю усіх з величним свято, храмовим святом нашого кафедрального собору, який освячений на честь святого Архістратига Божого Михаїла. Святкуючи сьогодні ми радіємо та підносимо молитви до нашого небесного покровителя, який очолює воїнство небесне і протистоїть будь-якому злу. Так само і кожен християнин повинен протистояти злу, тому що наше життя – це духовна боротьба, постійна боротьба із гріхом і злом», – зокрема сказав Блаженнійший владика.

Окрім того, Предстоятель зазначив, що цей день для українців є особливим, адже якщо ми пригадаємо нашу нещодавню історію, то саме з цього свята починалася боротьба в результаті якої ми сьогодні відзначаємо День Свободи та Гідності.

Його Блаженство згадав і Небесну сотню – людей, які протистояли злу, адже бажали, щоби наша держава розвивалася у демократичний спосіб та на засадах правди.

***

Михайлівський Золотоверхий собор – головний храм однойменного монастиря та головний храм Православної Церкви України. Закладений «літа 1108 від Різдва Христового», храм невдовзі підніс свої золоті бані над Старокиївською княжою горою. Фундатором собору став князь Святополк Київський, у хрещенні Михаїл, онук благовірного князя Ярослава Мудрого. Собор був духовним осердям Києва понад вісім століть, переживши навіть Батиєву навалу у 1240 році. Але злочинства радянської влади пережити не судилося. Після перенесення 1934 року столиці УРСР із Харкова до Києва, почалося нищення київських храмів. Михайлівський Золотоверхий собор підірвали, плануючи на його місці звести урядові квартали. Ці плани не були втілені в життя, а фундамент знищеного собору понад пів століття чекав на відродження святині, яке розпочалося у 1990-х роках. У 2000-му році, на День Києва, відновлений Михайлівський Золотоверхий собор урочисто освятили.