ЧЕРКАЩИНА. Митрополит Олександр взяв участь у святі на джерелах Віри, Надії і Любові у Суботові

ЧЕРКАЩИНА. Митрополит Олександр взяв участь у святі на джерелах Віри, Надії та Любові у Суботові

Купальня на джерелах святих Віри, Надії, Любові та Софії розташована на околиці села Суботова (Чигиринський р-н Черкаської області). Місцеві жителі вважають, що в цих джерелах – найчистіша вода в селі, тому люди здавна її тут беруть. 2015 року на джерелах освятили каплицю та купальню.

30 вересня, в день пам’яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії біля купальні було відправлено Божественну літургію. ЇЇ звершив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан у співслужінні митрополита Переяславського і Вишневського Олександра, архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора, єпископа Шепетівського Адріана та місцевого духівництва.

Після богослужіння ієрархи освятили воду на джерелах.

***

Потому ієрархи відвідали садибу гетьмана Богдана Хмельницького та побудовану ним церкву в ім’я пророка Божого Іллі у Суботові. У храмі 1657 року було поховано забальзамоване тіло Богдана Хмельницького, яке за сім років зникло. Духівництво відправило у храмі літію за великим гетьманом.