Митрополит Олександр очолив престольне свято церкви великомученика Димитрія на острові Імврос

Митрополит Олександр очолив престольне свято церкви великомученика Димитрія на острові Імврос

Перебуваючи з паломницькою поїздкою на острові Імврос – батьківщині Всесвятішого Патріарха Варфоломія, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр очолив відзначення престольного свята церкви великомученика Димитрія Фессалонікійського у селі Айя-Теодор (Зейтінлі-кею). Саме тут 1940 року народився майбутній Патріарх Варфоломій, який у хрещенні був названий Димитрієм. Свого часу цей храм був подвор’ям Синайського монастиря святої Катерини.

25 жовтня, напередодні дня пам’яті святого Димитрія, митрополит Олександр, з благословіння митрополита Імброса і Тенесу Кирила, очолив у церкві святкову всеношну.

26 жовтня, у день престольного свята, владика Олександр у співслужінні кліриків Переяславсько-Вишневської єпархії та місцевого духівництва звершив Божественну літургію.

Після відправи владика-митрополит на молитовну згадку подарував громаді образ святителя Луки Кримського з часткою чесних мощів. Цього святого особливо шанують на парафії.

Того ж дня митрополит Олександр разом з митрополитом Кирилом відвідав школу, в якій навчався майбутній Патріарх Варфоломій.