Керуючий єпархією взяв участь у відзначенні престольного свята Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

Керуючий єпархією взяв участь у відзначенні престольного свята Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

21 листопада, у день пам’яті Архістратига Михаїла, Православна Церква України відзначає престольне свято кафедрального храму - Свято-Михайлівського Золотоверхого собору.

Божественну літургію очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Його Блаженству співслужили: екзарх Вселенського Патріарха єпископ Команський Михаїл, митрополити Львівський Макарій, Вінницький і Барський Симеон, Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Львівський і Сокальський Димитрій, Сімферопольський і Кримський Климент, Переяславський і Вишневський Олександр, ієрархи Православної Церкви України, братія монастиря та запрошене духовенство.

Наприкінці відправи Його Блаженство  привітав усіх з храмовим святом кафедрального собору Православної Церкви України.

***

Михайлівський Золотоверхий собор – головний храм однойменного монастиря та головний храм Православної Церкви України. Закладений «літа 1108 від Різдва Христового», храм невдовзі підніс свої золоті бані над Старокиївською княжою горою. Фундатором собору став князь Святополк Київський, у хрещенні Михаїл, онук благовірного князя Ярослава Мудрого. Собор був духовним осердям Києва понад вісім століть, переживши навіть Батиєву навалу у 1240 році. Але злочинства радянської влади пережити не судилося. Після перенесення 1934 року столиці УРСР із Харкова до Києва, почалося нищення київських храмів. Михайлівський Золотоверхий собор підірвали, плануючи на його місці звести урядові квартали. Ці плани не були втілені в життя, а фундамент знищеного собору понад пів століття чекав на відродження святині, яке розпочалося у 1990-х роках. У 2000-му році, на День Києва, відновлений Михайлівський Золотоверхий собор урочисто освятили.