Парафія Всіх Святих міста Сквира

Адреса: Київська обл., Білоцерківський р-н, місто Сквира, вул. Маслова, 7. Facebook-сторінка

Настоятель: протоієрей Михайло Данько.

В часи Київської Русі за правління Ярослава Мудрого в південних околицях сучасної Сквири була збудована мережа оборонних укріплень, відома як Зміїв Вал. Документально поселення вперше згадується в грамоті Київського князя Володимира Ольгердовича 1390 року в часи Великого Князівства Литовського. Після Люблінської унії 1569 року місто перейшло до Речі Посполитої, 1629-го - до складу Київського воєводства. За ревізією 1797 року населення Сквири становило близько 2000 осіб. Основним заняттям мешканців були дрібні промисли й торгівля.

Церква Всіх Святих у Сквирі побудована у 1790 році. Спочатку вона мала назву на честь святої Анни та була дерев'яною на кам’яному фундаменті. Дзвіницю до неї прибудували у 1849 році. 1879 року храм перенесли з центру міста на кладовище. Пізніше споруду обклали цеглою та суттєво перебудували. У радянський час, після знищення Успенського собору міста - єдина діюча церква у Сквирі.

12 травня 2022 року парафія разом з настоятелем, відповідно до поданого прохання, була прийнята до складу Переяславсько-Вишневської єпархії з юрисдикції Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Престольне свято: перша неділя після свята Трійці.