Віра і покаяння

За влучним висловом одного із православних богословів, «гріх – це духовна проказа, хвороба і язва, яка вразила всю людську природу і душу і тіло її. Гріх пошкодив всі три основні спосібності або сили душі: розум, почуття (або серце) і волю». Зцілити людину, зробити її знову зрячою до Божої правди прийшов  Христос Спаситель.

Царство Небесне

Всім добре відоме словосполучення «Царство Небесне». Власне, Царство Небесне – це те чого прагне кожна віруюча людина, це мета і результат нашого буття, нашого вдосконалення, нашого церковного шляху. Це повернення до втраченого на зорі людської історії Раю – безпосереднього богоспілкування, «найповнішого причастя в невечіньому дні Царства» Божого.

Гріх - перешкода на шляху до Бога

Навчаючи народ та проповідуючи  Євангеліє Царства Свого, яке не від світу цього, Господь наш Ісус Христос одного разу в Галілеї зійшов на гору, відкрив Свої уста і дав людству Закон цього Царства – Заповіді Блаженства.

Перший гріх. «Адамове вигнання»

«Сидить Адам навпроти Раю, і свою наготу, ридаючи, оплакує…»

«Іди і більше не гріши» - такі слова часто говорив Спаситель після того як зцілював людей. А отже тілесне здоров’я ставилося ним в прямий зв'язок і залежність від здоров’я духовного.

До питання Мироваріння та освячення Святого Мира в Києві

До підготовки цієї короткої довідки спонукало два приводи. Перший з них - це кинута ненароком одним церковним діячем, чи то в жарт, чи то серйозно фраза в адресу УПЦ: «Дай им волю, они в Киеве ещё и Миро варить начнут...».

Що таке Церква?

Відповідаючи на це питання, варто почати з негативної відповіді. Тобто чітко визначити для себе чим, власне, Церква не є. Церква — це не корпорація «людей у чорному». Дійсно, Вона не може існувати без ієрархії. Але головною «діючою особою» у Церкві є не патріарх або митрополит, а Сам Христос. «…Ви вибраний рід, священство царське, народ святий» — пише апостол Петро (1 Петр. 2,9).

Як постити? 5 порад стосовно Великого Посту

Кожен з нас з нас з дитинства має певні уподобання. Хтось займається спортом, хтось музикою або вокалом. Стати чемпіоном, видатним музикантом або співаком? Зрозуміло, що досягнути цього під силу лише одиницям. Але навчитися перемагати, тренувати себе заради досягнення мети — може і має кожен... Так само і з додержанням Посту. Сумнівно, щоби хтось з нас до Великодня став великим аскетом. Але кожен з нас за цей час насправді недовгий час зможе отримати серію перемог над собою та вдосконалитись.

Голодомор - сатанинські жнива

«Пам’ять їхня з роду в рід» — цими словами хочеться пом’янути наших співвітчизників, які у страшних муках голодної смерті відійшли в Обителі Отця Небесного, приготовані одвіку. Жахливе лихо спіткало нашу землю в буремні роки лихоліття, коли страшна радянська «справедливість» прийшла в родини селян і забрала в них «надлишок» — а таким «надлишком» було все, що знаходили в оселі — увесь той хліб насущний, якого щодня ми просимо у Господа і який Він зі Своєї милості щодня дає нам.