Парафія Преображення Господнього села Рославичі

Адреса: Київська область, Обухівський район, село Рославичі, вулиця Спасо-Пребраженська, 5А.

Настоятель: ігумен Вікентій Козак.

За однією з версій, село було «княжим містом» Ростислава Всеволодовича, який загинув неподалік у річці Стугні в 1093 році. Пізніше й до 1787 року село належало Києво-Софійському монастирю.

Парафіяльна церква на честь Преображення Господнього була побудована у 1721 році, піклуванням священника Василія Куцевича та ченців. Застарілий храм розібрали в 1859 році – на його місці у 1860 році звели дерев’яну церкву на цегляному підмурку, яку освятили 30 липня. Преображенький храм було втрачено за радянської доби. В Національному музеї історії України нині експонується дзвін з рославичівського храму – гарний зразок художнього ливарництва українських майстрів першої половини XVII століття.

Громаду у Рославичах відродили у 2000 році. Впродовж наступного десятиліття було збудовано однокупольну церкву.

29 травня 2021 року на загальних зборах парафії було прийнято рішення про приєднання до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Престольне свято: 6 серпня.