Парафія великомучениці Параскеви села Ходосівка

Парафія великомучениці Параскеви П'ятниці села Ходосівка

Адреса: Київська область, Обухівський район, село Ходосівка, вул. Соборна, 27А.

Настоятель: ігумен Вікентій (Козак)

Село Ходосівка засноване у 1546 році. Згідно літописних свідчень, в цих місцях на період Великого посту усамітнюватися преподобний Феодосій Печерський (+1074). Тому історично село мало назву Феодосівка.

У 1773 році в Ходосівці збудували дерев'яну церкву в ім'я святої Параскеви. Вона проіснувала майже два століття - 1963 року, в період гонінь атеїстичної радянської влади, храм було зруйновано. Робота з відродження давньої святині велася ще з 1990-х років. 19 жовтня 2007 року новозбудований Параскевинський храм освятив Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан).

4 вересня 2022 року 300 учасників зборів - ходосівчан, одноголосно проголосували за перехід до Православної Церкви України з юрисдикції Української Православної Церкви (у єдності з Московським Патріархатом).

Престольне свято: 28 жовтня.