АФОН. Митрополит Олександр відправив Літургію в Іллінському скиту

АФОН. Митрополит Олександр відправив Літургію в Іллінському скиті

21 жовтня, у другий день паломницької поїздки на святу Гору Афон, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр відвідав скит святого Іллі. Ця обитель підпорядковується монастирю Пантократор та була заснована уродженцем Полтави преподобним Паїсієм Величковським (+1794). На початку 20 століття більшість із 500 чоловік братії складали українці.

У храмі, зведеному святим Паїсієм, митрополит Олександр звершив Божественну літургію у співслужінні секретаря Переяславсько-Вишневської єпархії ігумена Вікентія Козака.

За богослужінням були піднесені молитви за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини та мирних жителів.

Після відправи прочани з України помолилися перед святинями Іллінського скиту. Серед них – список Тихвінського образу Пресвятої Богородиці та ікона «Годувальниця», частини древа Хреста Господнього, риз Спасителя та Божої Матері, ліва стопа апостола Андрія Первозванного; частини мощів Іоана Предтечі, апостолів Матвія, Якова Алфєєва та Якова Заведєєва, святителів Софронія Єрусалимського та Тарасія Константинопольського.

 

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!