Керуючий єпархією звершив Утреню із читанням дванадцяти Страсних Євангелій

Керуючий єпархією звершив Утреню із читанням дванадцяти Страсних Євангелій

16 квітня, ввечері Страсного четверга, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Утреню з читанням Євангелій Святих Страстей Господа нашого Ісуса Христа у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Києва.

Богослужіння включає в себе дванадцять євангельських уривків та піснеспівів, присвячених споминам про Страсті Спасителя. В цих читаннях детально розповідається про останні години земного життя Ісуса Христа, починаючи з Його прощальної бесіди з учнями після Тайної Вечері й завершуючи Його погребінням у гробі Іосифа Аримафейського. Віряни під час служби тримають у руках запалені свічки – на знак усвідомлення величі подвигу Христа та співчуття стражданням Спасителя. Після богослужіння, за благочестивим звичаєм, віруючі приносять свічки додому.

Завтра, у Велику п’ятницю, згідно з Уставом, Літургії немає. Вранці в Спасо-Преображенському соборі будуть відслужені Великі часи та вечірня с виносом Плащаниці. Початок о 9-00. До молитви можна приєднуватися дистанційно, через пряму трансляцію служби: