Переяславсько-Вишневська єпархія ПЦУ Переяславсько-Вишневська єпархія ПЦУ

Новини єпархії

На руїнах найстарішої церкви Баришівщини новостворена парафія с. Гостролуччя відслужила молебень

15 жовтня, з благословення митрополита Переяславського і Вишневського Олександра, клірики єпархії протоієрей Олександр Ярмольчик та протоієрей Павло Лисенко відслужили молебень з вірянами новоутвореної Троїцької парафії с. Гостролуччя Баришівського району Київської області.

Керуючий єпархією взяв участь у церемонії посвяти в ліцеїсти юнаків та дівчат десятого класу Київського військового ліцею імені Івана Богуна

14 жовтня у День захисників і захисниць України, на запрошення начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна Героя України генерал-майора Ігоря Гордійчука, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр відвідав цей навчальний заклад, де відбулася церемонія посвяти в ліцеїсти юнаків та дівчат десятого класу.

ПЕРЕЯСЛАВ. Митрополит Олександр освятив каплицю на території Університету Григорія Сковороди

13 жовтня, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, на запрошення керівництва Університету Григорія Сковороди в Переяславі, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр освятив калицю в ім’я святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

На свято Хрестовоздвиження керуючий єпархією очолив богослужіння у кафедральному соборі

27 вересня Православна Церква відзначає одне з дванадцяти головних церковних свят – Воздвиження Хреста Господнього.

Керуючий єпархією взяв участь у першому засідання Київської обласної ради Церков і релігійних організацій

24 вересня відбулося перше засідання Київської обласної ради Церков і релігійних організацій при Київській обласній державній адміністрації.

Представник єпархії взяв участь у загальноцерковному Дні молитви за сім’ю

22 вересня, день пам’яті святих Іоакима і Анни – батьків Пресвятої Богородиці, за рішенням Священного Синоду Православної Церкви України є особливим Днем молитви за сім’ю.

Керуючий та клірики єпархії взяли участь у святкуванні 30-річчя компанії «Ліко-Холдинг»

17 вересня у мікрорайоні «Ліко-Град» на Теремках-2 відбулися урочистості з нагоди святкування 30-річчя будівельної компанії «Ліко-Холдинг».

ЯГОТИН. Керуючий єпархією відвідав Успенську парафію у Фарбованому

Парафія на честь Успіння Пресвятої Богородиці у селі Фарбоване Яготинського району Київської області приєдналася до Переяславського-Вишневської єпархії у травні 2021 року.

Митрополита Олександра нагороджено орденом «За розбудову України»

12 вересня, наприкінці Літургії у Спасо-Преображенському кафедральному соборі, голова «Всесвітнього конгресу матерів проти насилля та катування людей в зоні АТО та в усьому світі» монахиня Миколая Сановська нагородила митрополита Переяславського і Вишневського Олександра орденом «За розбудову України».

У день тезоіменитства митрополит Олександр відправив Літургію у кафедральному соборі

12 вересня, у день пам’яті преподобного Олександра Свірського, день тезоіменитства відзначає митрополит Переяславський і Вишневський Олександр.

На сороковини від дня упокоєння протоієрея Віталія Данилюка керуючий єпархією звершив заупокійне богослужіння

10 вересня, у день пам’яті преподобного Іова Почаївського та собор Києво-Печерських отців, котрі у Дальніх печерах спочивають, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив заупокійну Божественну літургію у церкві великомученика Димитрія Солунського Свято-Покровської парафії на Київщині.

Представник єпархії взяв участь у презентації православно-католицького дослідження

Віртуальна презентація дослідження Спільної православно-католицької робочої групи святого Іринея «Служіння сопричастю: переосмислення зв’язку між першістю і соборністю» відбулася 10 вересня в рамках семінару Українського християнського академічного товариства (УХАТ).

{gallery}gals/2021/0831s{/gallery}

Митрополит Олександр взяв участь у відкритті оновленої експозиції Зали пам’яті Музею Голодомору

7 вересня, на запрошення Оргкомітету, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр взяв участь у відкритті оновленої експозиції Зали пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду.

Клірик єпархії відвідав Святошинський дитячий будинок-інтернат

4 вересня, голова відділу благодійності та соціального служіння Переяславсько-Вишневської єпархії ієромонах Кіпріан Хімяк відвідав Святошинський дитячий будинок-інтернат.