Монастир святого Нектарія Егінського в Хуторі Ясному

Монастир в ім’я святителя Нектарія Егінського в Хуторі Ясному - перший монастир Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

У Греції, де жив святитель Нектарій Егінський (+1920), сьогодні немає храму або каплиці, де не було б ікони або фотографії цього святого. Серед сучасних грецьких святих він - найвідоміший і найулюбленіший. Маленький острів Егіна розташований в Егейському морі недалеко від Афін. Духовним центром острова є монастир Святителя Нектарія, де покояться його чесні мощі. Безліч людей їдуть сюди в гості до святителя Нектарія – хтось з проханнями, а хтось із вдячністю. Святий часто являється людям, які ніколи раніше про нього не чули - зцілює і втішає, дає поради. «Для святого Нектарія немає нічого невиліковного», - кажуть місцеві жителі.

Обитель розташована в лісовій зоні при в'їзді в селище Хутір Ясний, в кількох кілометрах від Києва. Вона заснована рішенням Священного Синоду ПЦУ 27 липня 2019 року. 20 серпня того ж року було освячено місце під монастир, де встановили хрест.

2020 року збудували дерев'яну монастирську церкву в ім’я святого Нектарія: 18 червня митрополит Переяславський і Вишневський Олександр освятив наріжний камінь у фундамент храму, 21 липня ним же були освячені купол та накупольний хрест. 20 серпня, в день селищного свята Хутору Ясного, відбулося освячення Свято-Нектарівської церкви, яке очолив Предстоятель ПЦУ Блаженніший Митрополит Епіфаній у співслужінні собору ієрархів Православної Церкви України.

До монастиря відноситься Спасо-Преображенська церква, що знаходиться у самому селищі.

Престольне свято монастиря: 22 листопада.

Адреса: Києво-Святошинський район, КМ «Хутір Ясний» (між селами Лісники та Ходосівка).

facebook-сторінка

Монастир святого Нектарія Егінського в Хуторі Ясному