На свято Благовіщення Богородиці митрополит Олександр очолив Літургію у кафедральному соборі

На свято Благовіщення Богородиці митрополит Олександр очолив Літургію у кафедральному соборі

7 квітня, у день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Києва. Йому співслужили: клірики Переяславсько-Вишневської єпархії та собору.

Благовіщення Пресвятої Богородиці є одним з найбільших православних свят. Цього дня молитовно згадується подія, що передувала зачаттю Ісуса Христа: архангел Гавриїл, посланий від Бога, з’явився Діві Марії, щоб сповістити про майбутнє народження Нею Сина Божого. Блага вість, або добра звістка чи радісна новина — це і є проголошення того, що нарешті буде народжений Спаситель світу — обіцяний від Бога через пророків Месія, Той, Хто подолає владу гріха і смерті.

За богослужінням були піднесені молитви за мир в Україні та українських воїнів, за припинення згубної пошесті, а також здоров’я хворих, лікарів та всіх, хто у час цього випробування жертовно служить ближнім.

Наприкінці відправи владика привітав присутніх зі святом: "Радіймо нині входженню у наш світ Небесного Сина. Радіймо тому, що Божа благодать відтепер перебуває не лише з Божою Обраницею і Матір’ю, а й з усією Христовою Церквою, з усіма християнами, з усім людством".

Напередодні ввечері митрополит Олександр відправив у соборі всенічне бдіння.

Запис трансляції Літургії: 

Запис трансляції всеношної: