Блаженніший Митрополит Епіфаній відправив Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі

Блаженніший Митрополит Епіфаній відправив Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі

5 липня до Спасо-Преображенського кафедрального собору Переяславсько-Вишневської єпархії завітав Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Епіфаній, який очолив Божественну літургію.

Його Блаженству спіслужили: митрополити Луцький і Волинський Михаїл, Черкаський і Чигиринський Іоан, Білоцерківськський Євстратій, Переяславський і Вишневський Олександр, єрархи ПЦУ, клірики собору, Переяславсько-Вишневської та Київської єпархій, запрошене духівництво.

5 липня є особливим для громади собору – цього дня у 2014 році відійшов до Господа Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан). Він 22 роки ніс послух Предстоятеля Української Православної Церкви, поклавши своє життя на вівтар служіння Богові, ближньому й Україні. У 2010 році Його Блаженство звершив освячення Спасо-Преображенського собору.

У 9-ту річницю упокоєння Архіпастиря за Літургією були піднесені заупокійні молитви за приснопоминаємого Митрополита Володимира, а також та полеглих захисників України та загиблих мирних жителів.

Після відправи Блаженніший Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом настанови, у якому відзначив внесок Митрополита Володимира у розбудову єдиної Української Церкви:

"Кожна людина тут на землі обирає свою вічність. Вона володіє свободою, вона має право вибору і обирає - чи творити добро, чи творити справи милосердя до своїх ближніх, чи навпаки - чинити зло, проклинати і чинити щось зле по відношенню до своїх ближніх. Сьогодні ми згадуємо архіпастиря, Предстоятеля Української Православної Церкви, який трудився, який молився, який жив і мріяв, будучи українцем, мати свою незалежну помісну Українську Православну Церкву. Він робив все від нього залежне. Але нажаль він не дожив до того часу, коли Українська Церква справді стала незалежною, отримавши томос про автокефалію".

Митрополит Олександр висловив вдячність Блаженнішому Митрополиту Епіфанію за  молитви та пам'ять про Блаженнішого Митрополита Володимира. Сьогодні пригадуються знакові моменти та настанови спочилого Архіпастиря, а молитви за нього підносяться у соборі щодня.

Ктитор Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов зазначив: "Для історії нашого собору Блаженніший Митрополит Володимир є визначною людиною, він освячував наріжний камінь, освячував всі мозаїки, які в нас тут є. Саме з його благословення храм розписаний українською мовою - імена святих та уривки зі Слова Божого написані українською, а не слов'янською, як бувало зазвичай".

На згадку про спільну молитву митрополит Олександр подарував Блаженнішому Митрополиту Епіфанію ікону рівноапостольного князя Володимира, який був небесним покровителем Митрополита Володимира. Ктитор Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов подарував Його Блаженству панагію.

Предстоятель Православної Церкви України вручив нагороди. Зокрема, був нагороджений Голова Голосіївської районної державної адміністрації Сергій Садовой, співробітники компанії "Ліко-Холдинг", тренер національної збірної  зі стрибків у воду Ілля Целютін.

Після Божественної літургії перед пам’ятником Митрополиту Володимиру була відправлена заупокійна літія. Потому Митрополит Епіфаній з гостями відвідав музей приснопоминаємого Предстоятеля Української Церкви. Серед експонатів – антимінс Спасо-Преображенського собору, підписаний Владикою Володимиром у 2013 році.

ПОВНИЙ ФОТОАЛЬБОМ >>>

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!